![article image](https://poreiatheatre.com/media/_thumbs/blog/articles/IMG_7932.jpg.1100x620_q85_crop_upscale.jpg)
Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι σήμερα, 21/1, κάνει πρεμιέρα η νέα παράσταση των Τρειςευτυχισμένων, μία εξωφρενική κωμωδία δια χειρός Ευγένιου Λαμπίς με τη σκηνοθετική υπογραφή του Γιάννη Χουβαρδά. Πρόκειται για ένα έργο – άπαικτο στη χώρα μας – που γράφτηκε όπως λέγεται ως αντίδραση στον ισχυρισμό ενός κριτικού ότι «η μοιχεία δεν θα μπορέσει ποτέ να προκαλέσει γέλιο». Η υπόθεση είναι «απλή»: στο σπίτι του Μαρζαβέλ περιφέρεται ένα πλήθος ανθρώπων που τους συνδέουν μοιχείες -παρελθούσες, παροντικές και μελλοντικές- οι οποίες κινδυνεύουν ανά πάσα στιγμή να αποκαλυφθούν... Ο Λαμπίς φέρνει τους ήρωές του στα άκρα για να κάνει εμάς να αναμετρηθούμε με το αιώνιο ερώτημα «είναι, τελικά, εφικτή η ευτυχία;»
Φωτογραφικό Υλικό: Vasia Anagnostopoulou Photography